Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Olur? Kadınlarda Saç Çıkarma Yöntemleri

Saçlarınız dökülüyor ve elinizden birşey gelmiyorsa sıkı durun.. Kadınlarda saç dökülmesi nedenleri, nasıl kadın tipi saç dökülmesiniengelleyebileceğiniz ve dökülmüş saçların yerine yeniden saç çıkmasını sağlayarak daha gür ve sıkı hacimli saçlara nasıl kavuşabileceğinizi bu sayfada detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor kadınlarda saç dökülmesi problemi erkeklerdeki gibi önden bakıldığında M harfi şeklinde değildir, yandaki resimde de göreceğiniz üzere üsttan başlayarak çizginin genişlemesi şeklinde açılma gerçekleşir.

Bir diğer güzel haber de, kadınlarda saç dökülmesi problemini çözmekçok daha kolaydır. Fakat öncelikle kadınlarda saç dökülmesinin sebeplerine bir bakalım.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Sebepleri

Yetersiz Beslenme: Özellikle kilo vermek için bilinçsizce yapılan diyetler kadınlarda saç dökülmesine neden olmaktadır. Saçlarımızın yapısı proteinlerden oluşur, eğer diyetinizde yeterli protein yoksa saçlarınız bir süre sonra dökülmeye başlar

Demir Eksikliği: Bir başka ifadeyle kansızlık da kadınlarda saç dökülmesine neden olmaktadır. Bunun için bir demir takviyesi almanızda fayda var.

E Vitamini Eksikliği: Saçların gelişimi, hücre zarının kendini yenilemesi ve saç hücrelerinin güçlenmesi için çok önemli bir vitamin olan E Vitamini eksik alındığında saçlar güçsüzleşir ve saç hücreleri canlılığını kaybeder. Bu nedenle badem yağı gibi yoğun E Vitamini içeren bitkisel yağlar kadınlarda saç dökülmesine karşı en etkili çözümlerden biridir.

B Vitamini Eksikliği: B Vitamininin de kendi içinde B12, B1, B2, B3, B9 ve B12 gibi çeşitleri var. B grubu vitaminler bakımından zengin olan tam buğday ekmeği, maya, karaciğer, yeşil yapraklı sebzeleri mutlaka diyetinize dahil edin. Eğer işinizi garantiye almak istiyorsanız B vitamini takviyesi almanızda fayda var. Çünkü B vitamini eksikliği kadınlarda saç dökülmesine neden olmaktadır.

Fiziksel Stres: Trafik kazası, ağır bir hastalık veya ameliyat geçirmiş olabilirsiniz bu durum saçlarınızın dökülmesine neden olabilir. Bu aşamada gerçekleşen saç kaybı geçici olup, fiziksel stresin etkisinden kurtulduktan 3-4 ay sonra yeniden saçlarınız çıkar.

Psikolojik Stres: İş temposu, trafik, ani bir kayıp veya çok üzen bir olay yaşamışsanız bu durumlar kadınlarda saç dökülmesine neden olabilmektedir. Bu durumda dökülen saçlar bir süre sonra yeniden çıkabilir.

Hormonlar: Hormonlar kadınlarda  saç dökülmesi nedeni olabilir. Bu yüzden gebelik sonrası veya gebelik esnasında kanda önemli ölçüde artan veya azalan dişi eşey hormonları kadınlarda saç dökülmesine neden olabilmektedir.

İlaç Kullanımı ve Kemoterapi: Kimyasal ilaçlar ve kemoterapi saç folüküllerini öldürebilir ve bir süreliğine saç dökülmesi olabilir. Kemoterapi sonrası saçlar yeniden çıkmaktadır.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Durduran ve Saç Çıkaran Özel Formül

Kadınlarda saç dökülmesi için kesin çözüm olarak tavsiye edebileceğimiz doktorların da reçetelerine yazarak verdikleri özel bir formül var. Bu formülü evinizde kolayca uygulayabilirsiniz. Saçlarınıza eczaneden aldığınız Bemiks + Evigen + Bepanthol üçlü formülünü uygulayarak saçlarınızın dökülmesini tamamen durdurabiliyorsunuz. Bunlar zaten vitamin kompleksleri.

Evigen: Ampul şeklinde eczanelerden satın alabileceğiniz E vitaminidir. Saçlarımızın en çok ihtiyaç duyduğu iki vitaminden biridir ve başlı başına E vitamini eksikliği saç dökülmesine neden olmaktadır.

Bepanthol: Provitamin B5 kompleksidir yine eczaneden ampul şeklinde alıyorsunuz.

Bemiks: B grubu vitaminler ve B12 bakımından zengin bir vitamin takviyesidir.

Yukarıdaki üç bileşen de aslında sadece vitamindir, ilaç değildir bu nedenle doktor reçetesi olmadan eczaneden alabiliyorsunuz. Yalnız bizim burada tüm tavsiyelerimiz bilgi amaçlıdır, tedavi niteliği yoktur. En etkili sonuç için bir hekime danışmalısınız.

Uygulanışı: Bu üç bileşenden birer tane kırın ve içine 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı badem yağı koyup iyice karıştırın. Bu vitaminler zaten yağda çözünen vitaminler olduğundan ve Zeytinyağı ile Badem Yağı kadınlarda saç dökülmesi durdurucu ve saç çıkarıcı etkiye sahip olduğundan üçlü formülümüze bu iki yağı da ekleyerek etkisini maksimum düzeye çıkarıyoruz. Karışımı hazırladıktan sonra saçlarımızda dökülmenin yoğun olduğunu bölgeden başlayarak güzelce yediriyoruz. Bu kürü haftada 2 veya 3 kez uygulamanız gerekiyor. Bir süre sonra çok olumlu geri dönüşler alacaksınız. Dökülen saçlarınızın kesinlikle yeniden çıkmasını sağlayacaktır, kadınlarda saç dökülmesi zaten erkeklerde olduğu gibi çözümü zor bir problem değil.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Bitkisel Çözümler

Bitkisel çözüm her zaman saç dökülmesi için en mantıklı, en ucuz ve güvenilir olandır. Ayrıca burada paylaşacağım saç dökülmesini durdurucu formüller gerçekten kadınlarda saç dökülmesini engelleyen ve yeni saçları çıkarak formüllerdir.

Sarımsak: Kadınlar sarımsağı pek sevmez ama bir numaralı bitkisel tedavi yöntemidir. Sarımsağın bu etkisi daha önce farklı yazılarda da paylaştığımız gibi içeriğindeki sülfürden kaynaklanmaktadır. Sülfür saç derisini temizleyip arındırır ve mikroorganizmaları yok eder. Saç hücrelerinin yenilenmesini ve saç gelişimini tahrik eder. Sarımsak 4-5 diş preslenerek ezilir ve bu şekilde dökülmenin olduğu bölgeye sürülebilir.

Isırgan Otu: Saç dökülmesini durduran etkili bir formül, uygulayanlar 3-4 hafta sonra yeni saçların çıkmaya başladığını söylüyorlar. Isırgan otunun uygulaması da çok basit. 1 litre kaynayan suya 1-2 avuç ısırgan otunu atıp demlendirin sonra süzüp bununla saçınızı durulayın, iyice saç derinize de yedirin. 4-5 saat sonra durulayın. Haftada 3-4 kez uygulayabilirsiniz. Isırgan otunun yağı da oldukça etkilidir.

Soğan: Saç dökülmesini durduran etkili bitkilerdendir, saç çıkarıcı etkisi vardır. Sarımsak gibi sülfür içeriği yoğundur. Kadınlarda saç dökülmesi için soğan suyu çıkarılarak kullanılır. Soğan suyuna 2 yemek kaşığı zeytinyağı veya 2 tatlı kaşığı badem yağı ilave ederseniz çok daha iyi sonuç alırsınız.

Badem Yağı: Kadınlarda saç dökülmesine karşı en etkili yağlardan biridir. Saç dökülmesini engeller, saç çıkarır ve saçların kalınlaşmasını sağlar. Badem yağının saçlar üzerinde mucizevi faydaları saymakla bitmez.

Kadınlarda saç dökülmesi çözümsüz değildir, doğru tekniği ve yöntemi uygulayarak kısa sürede dökülme probleminizden tamamen kurtulabilirsiniz. Sitemizde yer alan diğer saç dökülmesi durdurucu yöntemlere de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>