Saç Çıkarma Yöntemleri: Saç Dökülmesini Durdurup Yeni Saç Çıkaran Formüller

Hem kadın hem de erkekler üzerinde fiziksel ve ruhsal ciddi sorunlara neden olabilen saç dökülmeleri, aslında sanıldığının aksine kalıcı bir sorun değildir.

Doğru saç çıkarma yöntemlerini uygulaması halinde bu problemden muzdarip olan herkes kaybolan saçlarını yeniden geri kazanabilir. Günümüzde saç çıkarma teknikleri gelişen teknoloji, bilim ve her geçen gün daha da fazla keşfedilen bitkilerin gücü ile artık çok daha etkilidir.

Bilimin bize sağladığı avantajlar arasında gelen saç çıkarma serumuçeşitleri, hızlı nüfuz edebilmeleri ile saç problemleri üzerinde önemli iyileştirici etkiler gösterir. Saç çıkarma Bioxin gibi son yıllarda piyasaya çıkan ve şampuan ya da serum olarak tercih edilebilen özel formüller ile kısa sürede tedavi edilebilir.

Sanıldığının aksine saç çıkarma sadece kimyasal yollarla değil, bitkisel yöntemlerle de mümkündür. Bu bağlamda çörek otu saç çıkarmada mucizevi etkileri ile kullanılabilir. Saç çıkarma sarımsak ile de kolaylıkla mümkün kılınabilecek bir konudur.

Saç çıkarma İbrahim Saraçoğlu’nun benzersiz bitkisel kürleri sayesinde sadece birkaç haftada gözle görülür şekilde gerçekleşebilir. Bahsedilen yöntemler dışında saç çıkarma yollarına daha birçok örnek verilebilir.

Saç Çıkarmak İçin Şampuanlar

Saç çıkarma yöntemlerinde tartışmasız en çok tercih edilen ilk yöntem, kaliteli bir markanın ürünü olarak temin edildiklerinde etkileri ile şaşırtan doğal şampuanlardır. İçlerinde mümkün olduğunca az kimyasal barındırılan bu ürünler, saç derisine yoğun etki ederek saç çıkarma yolları arasında hem kolay hem de ciddi bir destekleyici tedavi haline gelir.

Argan Oil Şampuan Saç bakımı ürünlerinde uzman Maple Holistics’in rakibi olan diğer argan yağı şampuanlarına göre en yüksek argan ekstresine sahip olan bu ürünü, özellikle kadın tipi saç dökülmesi problemlerinde etkilidir. Duş esnasında kökten uca yedirilerek uygulanan ve akabinde durulanan Argan Oil şampuanı, içerdiği jojoba, avokado, keratin, bal ve vanilya ile saç çıkarma yöntemlerinde en iyi şampuan türlerinden birisidir.

Lipogaine Big 3 Premium Şampuan Saç çıkarma yolları arasında hakkında gelen minimum şikayet ve maksimum olumlu yorum ile ön plana çıkan Lipogaine Big 3 Premium şampuan, hem paraben hem de sülfat gibi saç derisine kötü etki yapabilecek kimyasalları barındırmadığı için ideal bir çözüm olabilir. Duş sırasında ıslak saça uygulanan ürün ılık suyla durulanabilir ve günlük olarak kullanılabilir.

Kerastase Densifique Bain Densite Şampuan Yoğunlaştırıcı etkisiyle bu şampuan, saç çıkarma yöntemlerinde kaliteli Kerastase ürünleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Hafif nemli saça masaj yaparak uygulanabilen şampuan, özel formülü ile kök hücre gelişimini destekler ve saç yoğunluğunu arttırır. Günlük kullanılabilecek bu ürün, nemli saça masaj yaparak uygulanır ve durulanır.

Nourish Beauté’s VITAMINS Biotin Şampuan Dünyada birçok kadın ve erkeğin tercih ettiği Nourish Beauté’s VITAMINS Biotin, ülkemizde zor bulunuyor olsa da, zeytin özleri, biotin ve maydanoz gibi farklı bileşenlerden oluşan içeriği ile etkili saç çıkarma yöntemlerindendir. Yeni saç tellerinin oluşumu 1 arttıran şampuan ayrıca saç dökülmelerini de durdurur. Şampuanın ıslak saça uygulanması ve 1-2 dakika bekletildikten sonra durulanması yeterlidir.

Pura D’or Şampuan Özel organik argan yağı formülü ile saç dökülmesi problemlerinde doğal bir çözüm olan Pura D’or, paraben ve zararlı kimyasal barındırmayan içeriğiyle yeni saç oluşumu destekler. Özellikle testesteron fazlalığı nedeniyle meydana gelen saç dökülmelerinde biyolojik artıkları pasifleştirerek çalışan şampuan, saç derisine iyice yedirilerek birkaç dakika bekletildikten sonra durulanabilir.

Saç Çıkarmak İçin Serumlar

Saç çıkarma yöntemleri içerisinde yine önemli bir yeri bulunan serumlar, günümüzde farklı birçok markanın kendilerine özel formülleri ile üretilirler.

Saç çıkarma serumu denildiğinde akla belli başlı markalar gelir ve bu markalar çıkardıkları ürünlerle hem kadın hem de erkekler için oldukça etkili birer tedavi yöntemi olabilir.

Kerastase Densifique Saç Serumu Sadece birkaç damlası bile saça canlılık ve parlaklık katan Kerastase Densifique saç serumu, ortalama 90 gün içerisinde 1700’ün üzerinde saç teli çıkarmasıyla bilinir. Ürün, günde 1 kere aplikatörü ile saç derisine uygulanması halinde 4 hafta içerisinde saç kökleri üzerinde etkisini gösterir.

Avon Advance Techniques Saç Serumu Saç çıkarma serumu çeşitleri arasında tüm saç tiplerine uygun olması ile dikkat çeken Avon Advance Techniques’in saç serumu, durulanmayan özel formülüyle kullanım kolaylığı sağlayabilir. Günlük tercih edilebilecek ürün, isteğe bağlı olarak akşam yatmadan önce ya da gün içerisinde saç diplerine uygulanabilir.

Phyto Phytokeratine Extreme Saç Serumu Muhteşem formülü ile yıpranan, kuruyan ve dökülen saçlar üzerinde etkili olan bu serum, zayıflayan saç köklerini güçlendirerek yeni saç oluşumunu desteklemesi ile bilinir. Omega 6 ve omega 9 içeriğiyle saçları kökten uca besleyen saç serumu, günlük kullanım için de uygundur. Serum yatmadan önce her gece saça uygulanabilir ve etkileri kısa sürede gözlemlenebilir.

Urban Care Argan Oil & Keratin Saç Serumu Türkiye’de çok popüler Urban Care markasının ürünü olan bu serumda, bitkisel keratin ile saç oluşumu desteklenir ve yeni saç tellerinin kısa süre içerisinde oluşmasına imkan verilir.

Saç diplerine masaj ile uygulanan Urban Care Argan Oil & Keratin, daha sonra ılık suyla durulanarak saçtan temizlenir.

Bioxin Forte Saç Serumu Saç çıkarma yöntemlerinde düzenli kullanımda etkili sonuçlar vaat eden Bioxin Forte, ekstra güçlü içeriğiyle saçları hem içten hem de dıştan güçlendirerek yeni saç oluşumunu büyük oranda arttırır.

A, B1, B2, B5, B5 ve B9 vitaminlerinin yanı sıra çinko, demir ve potasyum bileşenleriyle bilinen serum, ıslak saça masaj yaparak uygulanır ve durulanır. Saç çıkarma Bioxin saç serumu ile çok daha kolay bir hale gelebilir ve serumun etkileri 3 hafta içerisinde gözlemlenebilir.

Saç Çıkarmak İçin Bitkisel Kürler

Saç çıkarma yollarını araştıran ancak hiçbir şekilde kimyasal ürün kullanmak istemeyen kişilere ise tamamen doğal olan bitkisel kürler önerilebilir.

Defne Yağı ve Maydanoz Tohumu Kürü Doğal güzellik ve bakım uzmanı Suna Dumankaya’nın saç çıkarma yöntemlerinde sıklıkla tercih ettiği bu kür, ayrıca kolay hazırlanabilmesi sayesinde oldukça pratiktir. Saç çıkarma çörek otu yağı ile desteklendiğinde ortaya gerçekten de başarılı sonuçlar çıkabilir.

Gerekli Malzemeler:

 • 1 kahve fincanı sızma zeytinyağı
 • 1 çorba kaşığı defne yağı
 • 1 çorba kaşığı maydanoz tohumu
 • 1 çorba kaşığı çörek otu yağı

Malzemelerin tümü bir kap içerisine alınarak homojen bir karışım elde edilene kadar karıştırıldıktan sonra temiz bir fırça ile saç diplerine ağırlıklı olacak şekilde saçın tamamına yedirilir. Sürme işlemi tamamlandığında streç film ile kaplanan saç 2 saat sonra açılır ve ılık suyla durulanır.

Biberiye Yağı ve Çam Yağı Kürü Günümüzde saç çıkarma yollarıiçerisinde tamamen bitkisel olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilen biberiye yağı kürü, içerdiği organik asitler, tanen ve glikozit ile doğal saç çıkarmada çok etkilidir. Kürde yer alan sarımsak saç çıkarma konusunda uzun yıllardır bilinen bir destekleyici olduğu için aynı özelliğini bu formülde de gösterir.

Gerekli Malzemeler:

 • 5 gram biberiye yağı
 • 5 gram badem yağı
 • 5 gram ısırgan yağı
 • 5 gram sarımsak yağı
 • 5 gram zeytinyağı

Yağların tamamı temiz bir şişe içerisine alındıktan sonra iyice çalkalanır ve bir gün boyunca bekletilir. Ertesi gün saç diplerine friksiyon yapılan bitkisel yağ karışımı, 1. hafta boyunca her gece, 2. hafta boyunca iki gecede bir ve 3. haftada da üç gecede bir şeklinde uygulanır.

Sığır İliği Kürü Hiçbir yan etkisi olmayan ve düzenli kullanımda 0 saç çıkaran sığır iliği kürü, sığır etlerinin içinde bulunduğu için kasaplardan temin edilebilir. Bir miktar koksa da saçlarının seyreldiğinden şikayetçi olanlara destekleyici bir tedavi şekli olarak önerilebilir.

Gerekli Malzemeler:

 • 150 gram sığır iliği
 • 100 gram Hindistan cevizi içi

Kürün hazırlığı için ilk olarak kasaptan alınan sığır ilikleri güzelce haşlanır. İçerisine ezilmiş ve toz haline getirilmiş Hindistan cevizi içleri atılır. Homojen bir karışım elde edildikten sonra ise saç diplerine masajla sürülür. Haftada 1 kere uygulanabilecek olan bu kür 1 ay sonunda etkisini gösterir.

Saç Çıkarmak İçin Bitkisel Yağlar

Saç çıkarma yollarında bazı bitkisel yağların güçlü etkilerinden de faydalanmak gerekir. Günümüzde farklı saç çıkarma ürünlerinin içerisinde yer alan bitkisel yağlar, ülkemizdeki birçok sağlık ve güzellik uzmanı tarafından da tavsiye edilir. Saç çıkarma İbrahim Saraçoğlu’nun en çok üzerinde durduğu konulardan birisi olduğu için ünlü doktorun bu konuda önerdiği bitkisel yağlara bazı örnekler verilebilir.

Jojoba Yağı Saç foliküllerini hareketlendiren jojoba yağı, bugün birçok saç bakımı ürününün içerisinde bolca bulunur. Doymamış yağ asitleri açısından oldukça zengin olan bu şifa kaynağı, pek çok saç probleminin tedavisinin yanı sıra saç çıkarma yöntemlerinde de en yoğun ilgi gören yağ çeşitlerindendir. Saç çıkarma konusunda kullanımı için kuru saç üzerine doğrudan uygulanan jojoba yağı, dişli bir tarak ile saç diplerine iyice yayıldıktan sonra yarım saat bekletilir ve sonrasında durulanır.

Çam Ağacı Yağı Yeterince beslenemeyen ve bu nedenle dökülen saçlar yüzünden seyrekleşen saçlı deri üzerine şampuan ile uygulanabilecek çam ağacı yağı, besleyici özleriyle bir yandan güçlü ve hacimli saçlara sahip olunmasını sağlarken bir yandan da yeni saç oluşumunu hızlandırır. Çam ağacı yağının en etkili kullanımı için günlük 350 ml. şampuanın içerisine 50 ml. ölçüsünden daha fazla olmayacak şekilde atılması yeterlidir.

Yılan Yağı Son zamanlarda saç çıkarma yöntemleri arasında oldukça popüler olan yılan yağı, orijinal bir omega 3 kaynağıdır. Çok güçlü etkilere sahip bir yağ türü olması neticesinde saça doğrudan uygulanmaması gereklidir. Bunun yerine büyük boy bir şampuana birkaç kapak olacak şekilde atılabilir ve günlük şampuan kullanımıyla birlikte tüm yararlarından faydalanılabilir.

Sayfamızda saç çıkaran çeşitli yöntemlere yer vermeye çalıştık. Saçlarınızın yeniden çıkması için mutlaka bu formüllere bir şans verin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>