Saç Dökülmesi Nedir? – Saç Dökülmesine Kesin Çözüm Önerileri

Saç dökülmesi zamanla saç köklerinin zayıflayarak saç hücrelerini besleyen kan damarlarının yeterince besin ve oksijen taşıyamaması veya genetik faktörler, beslenme yetersizliği, vitamin, mineral ya da çinko eksikliği gibi nedenlerle saçların kaybedilmesidir.

Saç dökülmesi nedir sorusunu kısaca cevapladıktan sonra bu sorunu nasıl çözebileceğimizden de bahsedelim.

Saç dökülmesi çok hızlı gelişebildiği gibi yavaş yavaş zamana bağlı olarak da gerçekleşebilmektedir. Saç dökülmesinin nedenleri bellidir, genelde durdurulabilir ve neden ortadan kalktığında eski saçlarınıza kavuşursunuz.

Saç Dökülmesini Nasıl Durdurabilirim?

Öncelikle saçlarınızın neden döküldüğünü öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü vitamin eksikliğinden kaynaklı bir dökülme için mineral takviyesi işe yaramayacaktır.

Bitkisel Tedavi Yöntemi 1 – Sarımsak Suyu ve Bal Kürü ile Saç Dökülmesinden Kurtulun

Sarımsak saç dökülmesine karşıçok güçlü bir bitkidir ayrıca saçlar için de çok şifalıdır öteden beri saç çıkarıcı etkisi bilinmektedir.

Bu kürün yapılışı şöyledir, öncelikle 7-8 diş sarımsağı soyup hazır edin sonra bu sarımsakları güzelce ezin ve suyunu çıkarın.

Daha sonra da 2 yemek kaşığı balı bu karışıma ilave edin. Balın da en az sarımsak kadar etkili olduğunu unutmayın, ayrıca bal sarımsağın içeriğindeki sülfür maddesinin saçlarınıza yapışmasını sağlayacaktır bu nedenle sarımsağın bal ile birlikte kullanımı çok önemlidir.

 • Sarımsakları presleyerek ezin iyice suyu çıksın (ama süzmeyin!)
 • Balı sarımsağa karıştırın ve iyice yedirin
 • Özellikle kellik olan bölgelerden başlayarak güzelce saç derinize uygulayın
 • Bu bitkisel kür saç dökülmesini durdurmanın yanında bir süre sonra mini mini saçlarınızın çıkmasını sağlar yani güçlü bir formüldür.
 • Karışım saçınızda yaklaşık 1-2 saat kalmalıdır emilimin maksimum olması için saçınızı bone veya streç film ile sarmanız gerekiyor.
 • Haftada 3-4 kez uygulayabilirsiniz 4 hafta düzenli kullanımdan sonra etkisini göstermeye başlar fakat smaksimum etki için 6-8 hafta bu işlemi uygulayın.

Bitkisel Tedavi Yöntemi 2 – Soğan Suyu + Badem Yağı + Zeytinyağı

Soğan da sarımsak gibi sülfür açısından çok zengin bir bitkidir. Sülfür saç dökülmesini durduran ve saç derisini dökülmeye neden olan mikrobiyotiklerden arındıran önemli bir elementtir.

Bu Makalemizi de Okuyun => Aşırı Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir

Badem yağı E vitamini açısından çok zengindir, E vitamini eksikliğinin saç dökülmesine neden olduğundan daha önce bahsetmiştik. Zeytinyağıda da bol miktarda E vitamini vardır. Ayrıca hem badem yağında hem de zeytinyağında saç köklerini güçlendiren önemli yağ asitleri bulunmaktadır. Zeytinyağının bir diğer faydası da saç beyazlamasını ciddi oranda azaltmasıdır.

Uygulanışı

 • 1 büyük soğanı iyice ezerek veya rendeleyerek suyunu sıkın
 • Bu suya 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 2 yemek kaşığı badem yağı karıştırın
 • Saçlarınıza yatmadan önce uygulayın
 • Kafanıza bir bone geçirin
 • Bu şekilde yatabilirsiniz
 • Sabah kalktığınızda saçlarınızı güzelce yıkayın ve durulayın

Saç dökülmesi nedir, bu soruya cevap vermeye çalıştık. Saçlarınızın dökülmesini durdurmak için kesin çözüm önerisi arıyorsanız size yardımcı olabiliriz. Sitemizdeki yazıları okumaya devam edin.

Aşağıdaki yazıları sizin için seçtik, ilginizi çekebileceğini düşündük. Çünkü saç dökülmesi çözümsüz bir problem değil, çok sayıda arkadaşımız aşağıdaki formülleri uygulayarak saç dökülmesini tamamen durdurdu + kısa sürede yeni saçları çıkmaya başladı. Detaylı bilgi için aşağıdaki yazıları okumak isteyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>