Saç Dökülmesine Karşı En Etkili Şampuanlar (Saç Çıkarıcılar Dahil)

Saç dökülmesine karşı şampuan arayışı bu süreçte ilk akla gelen çözümlerdendir. Saçlarınız yoğun bir şekilde dökülüyorsa hızlı ve ucuz (bir de acısız) olan saç dökülmesini durduran şampuanlar oluyor haliyle. Fakat bu makalemizde gerçekten saç çıkaran şampuanlar veya saç dökülmesini durduran şampuanlar var mıdır öncelikle buna cevap vermeye çalışacağız.

Şampuanlar yapısında kimyasal maddeler olan baz bileşenli temizleyici ürünlerdir. Saç dökülmesine karşı şampuan furyası çok değil 8-10 senedir dolaşımda bu açıdan bakarsanız bir yenilik olarak da düşünülebilir. Bu alanda en ilklerden olan Biota’nın saç çıkarıcı şampuanları, Bioxcin ürünleri olan serumlar, ampuller ve şampuanlar var (Şimdi Bioxcin Forte gibi kaliteli ürünler var).

Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor, aşırı saç dökülmesi görülen kişilerin mutlaka bir doktora görünmesi lazım. Nedenine gelince, saç dökülmesinin altında yatan asıl nedeni tespit etmek önemli..

Eğer basit bir demir eksikliğinden kaynaklanıyorsa demir takviyesi problemi çözecek, dökülen saçlarınız yeniden çıkacaktır böylece saç dökülmesine karşı en etkili şampuan gibi bir arayışa girmenize gerek kalmadan ve aylarca bir şampuanı kullanıp her defasında aynanın karşısına geçip saçlarım gürleşiyor mu gürleşmiyor mu, dökülen yerlerden yeni saçlar çıkıyor mu şeklinde heyecanlı bir bekleyiş (belki de sonunda hayal kırıklığı) yaşamayacaksınız..

Buradan şu sonucu çıkarmayın, şampuanlar saç dökülmesi konusunda etkisiz demiyorum gerçekten bu işte dünya markası olmuş muhteşem şampuanlar var ve düzenli kullanımda en azından saç dökülmesini durdurduğu, bazı ürünlerde yeniden saç çıkardığı da görülüyor.

Bu makalemizin konusu da zaten bu ürünler. Fakat siz her zaman önceliğinizi saçlarınızın dökülmesinden kurtulmak için bir dermatologa görünmek olarak aklınızın bir köşesinde bulundurun derim. Ayrıca saç döküşmesiyle alakalı tüm çözümler için => saç dökülmesine karşı çözümler makalemizi de okuyun.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Şampuanlar

1) Bioxcin Forte: İçerdiği Biocomplex B11 yani yoğun B vitamini, saçlara iyi gelen tüm elementler çinko, demir ve E vitamini gibi bileşenler sayesinde saç hücrelerinin zamanla yenilenmesini ve saçların gürleşmesini sağlar. Saç dökülmesini durdurarak mevcut saçların ömrünü uzatır. Bioxcin Forte şampuan olarak veya serum olarak alıp kullanılabilir, saç dökülmesine karşı gerçekten çok etkili bir şampuandır saç çıkarıcı özelliği 6 aylık düzenli kullanımdan sonra görülmektedir. (Aşırı saç dökülmesi durumunda sadece bu ürünle yetinmemeniz gerekir)

2) Tresan Isırgan Otu Şampuanı: Isırgan otu saç dökülmesini durduran ve saçların yeniden çıkmasını sağlayan güçlü bir bitkidir.Tresan da ısırgan otu özlerinden oluşturduğu şampuanı ile saç dökülmesini yavaşlatan ve düzenli kullanımda dökülmeyi ortadan kaldıran çok kaliteli bir şampuan üretmiş. Fakat yoğun saç kaybı yaşıyorsanız mutlaka bu ürüne ilave farklı tedbirler almalısınız.Bu şampuan özellikle kadınlarda saç dökülmesi konusunda çok daha hızlı etki göstermektedir.

 

3) Zigavus Saç Dökülmesine Karşı Sarımsak Özlü Şampuan: Sarımsağın içeriğinde bulunan yoğun sülfür çinko B1 , B6 ve B12 vitaminleri ile saçları güçlendiren ve yeniden saç çıkmasını uyarak E ve C vitaminleri bakımından yoğun bir içeriği olan bu şampuan saç dökülmesini durdurarak saç köklerinizi güçlendirir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi şampuanlar saç bakım kürlerine ve bitkisel yağ komplekslerine göre daha yavaş etki ederler, yani şampuanların birdenbire saç dökülmesini durdurma gücü yoktur, uzun süren bir kullanımdan sonra etki ederler.

 

4) Novocrin Placente Saç Dökülmesine Karşı Şampuan: Buğday embriyosunun bulunduğu buğday ruşeymi E vitamini ve tüm B grubu vitaminler açısından çok zengindir.İçerisinde B1,B2,B3,B9,B12 vitaminleri, çok güçlü bir hücre yenileyici ve antioksidan olan ginseng, panax gibi etkili etken maddeler içeren kuvvetli bir saç dökülmesi engelleyici şampuandır. Novocrin Placente şampuanını düzenli kullanmak gerekiyor. Düzenli kullanımdan 7-8 hafta sonra güçlü etkisini gösterir.

 

5) Bioblas Saç Dökülmesine Karşı Şampuan: Şunu hemen söyleyeyim bu şampuan Bioxcin Forte kadar etkili değil. İçeriğindeki kompleks 26 saç dökülmesini durduran ve saç çıkaran mineraller, vitaminler bakımından çok zengindir. Fakat Bioblas şampuanlar kompleks 26 dan az bir miktar içerir yani yoğun bir etken madde içermediğinden daha çok saç dökülmesini yavaşlatıcı ve uzun vadede durdurucu , koruyucu olarak iş yapar. Özetle Biota’nın Bioxcin Forte ürünü saçlarınızın dökülmemesi içinçok daha güçlü ve kuvvetlidir ama normal şampuanlar kullanmaktansa Bioblas kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 

6) SemaMed Saç Dökülmesi Durdurucu Şampuan:Sebamed uzun yıllardan beri cilt ve saç konusunda etkili sabunlar ve bitkisel şampuanlar çıkarıyor. Bu şampuan içerdiği bitkisel özler ve vitaminler ile saçı kökten uca güçlendirerek özellikle koparak saç dökülmelerin önüne geçiyor.

 

 

7) Revigen Saç Dökülmesine Karşı Şampuan:Erkeklerde görülen saç dökülmelerinde etkili olan revigen ince zayıf ve güçsüz saçlara karşı son derece etkili bir formüle sahip. Saçlarımız zamanla eski gücünü kaybeder ve zayıflar incelir güçlü bir bakıma ve desteğe ihtiyaç duyar. Bunun nedeni çoğu zaman saç derisinin üzerinde biriken ve saçların yeterince nefes alamamasına neden olan birikimlerdirç Revigen bu tabakayı temizler ve saçları kökten uca güçlendirir.

8) Prozinc Plus Saç Dökülmesini Durdurucu Şampuan:Prozinc içerdiği yoğun çinko, selenyum, sülfür ve saç dökülmesini engelleyici aminoasitler, vitaminler ve mineraller sayesinde saçlarınızın tam ihtiyacı olan bileşenlere sahip. Uzun süreli kullanımda saç dökülmesini sonlandırarak koparak dökülen saçların yeniden çıkmasını sağlıyor.

Saçlarınızın neden döküldüğünü merak ediyorsanız saç dökülmesinin nedenleri adlı makalemizi de mutlaka okuyunuz.

2 thoughts on “Saç Dökülmesine Karşı En Etkili Şampuanlar (Saç Çıkarıcılar Dahil)”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>